Destinasyon


Active Başaran Business Hotel

Active Başaran Business Hotel, misafirlerine hem şehrin merkezinde yaşayacakları bir tatil imkânı sunuyor.

Active Başaran Business Hotel’ya geldiğinizde şehrin tam kalbinde ve çevresinde gezebileceğiniz pek çok tarihi-turistik mekân olduğunu fark edeceksiniz. Antalya Havalimanı’na 8 km mesafede bulunan Başaran Business Hotel, şehir merkezinde yer alıyor. Alışveriş seçenekleri bakımından da oldukça zengin bir bölgede bulunan Başaran Business Hotel’da lüksün ve konforun keyfini çıkarırken çevredeki doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmeyi de ihmal etmeyin.


MÜZELER
Antalya Müzesi- Alanya Atatürk Evi Müzesi- Kaleiçi Müzesi- Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi- Alanya Arkeoloji Müzesi- Side Müzesi- İçkale Müzesi- Antalya Atatürk Müzesi- Alanya Atatürk Evi Müzesi- Antalya Oyuncak Müzesi- Antalya Kent Müzesi


Antalya’nın tam içindeyiz…

Antalya Arkeoloji Müzesi

Likya, Pamfilya ve Pisidya antik bölgelerinden sorumlu Antalya Arkeoloji Müzesi’nde, 30.000 m²’lik bir alanda heykeller ve önemli arkeolojik kalıntılar sergileniyor. 1988 yılında "Avrupa Konseyi Yılın Müzesi" ödülünü alan müzede, kazılar sonucu elde edilen eserler ile özel koleksiyonların yanında Perge’de bulunan Roma Dönemi heykelleri mutlaka görülmeli.


Kaleiçi

Active Başaran Business Hotelda konaklıyorsanız Kaleiçi’nin sokaklarını gezmeden Antalya’dan dönmemelisiniz. Kaleiçi'nin tarihsel dokusunu kaybetmemiş sokakları ve cumbalı eski evleri arasında dolaşırken çekeceğiniz fotoğraflar, tatilinizden kalan en güzel anılar olacak. Aslına uygun bir şekilde restore edilmiş evleri, restoranları, hediyelik eşya ve antika dükkânları ile Kaleiçi, bugün Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri.


Patara

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2020 yılının temasını Antalya'daki Patara Antik Kenti olarak seçti. Uygulama, Türkiye'nin kültürel değerlerinin dünya çapında öne çıkarılması amacıyla başlatıldı.


Düden Şelalesi

Active Başaran Business Hotelda konaklayarak Antalya'ya yaklaşık 20 km mesafede yer alan Düden Şelalesi’ni günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Şelalenin huzurlu manzarası ile büyülenecek, Düden Mağarası’nda doğanın sürprizlerine hayran kalacak, yaz sıcaklarında serinlemenin keyfini yaşayacaksınız.


Manavgat Şelalesi

Yaz mevsiminde her gün yüzlerce turist tarafından ziyaret edilen Manavgat Nehri’nin üzerindeki ünlü şelalenin yanı başında piknik yapabilirsiniz. Aynı zamanda çevresindeki lokantalarda büyüleyici manzara eşliğinde taze balık yiyebileceğiniz Manavgat Şelalesi, kent gürültüsünden uzaklaşıp gününüzü keyifle geçireceğiniz bir doğa harikası.


Aspendos

Amfi tiyatrosuyla ünlü antik kent Aspendos, her yıl yerli-yabancı pek çok turist tarafından ziyaret ediliyor. Mimari özellikleri ile Roma dönemi tiyatrolarının günümüzdeki en seçkin örneklerinden biri olan Aspendos Tiyatrosu’nda düzenlenen konser ve etkinliklere katılın, tatilinize farklı bir boyut katın.


Termessos

Etrafındaki çam ormanlarıyla enfes bir manzaraya sahip olan Termessos, Antalya’nın hem doğal hem de tarihi güzelliklerinden biridir. Güllük Dağı’nın tepesine kurulan, Milli Park kapsamında korunan Termessos’un el değmemiş doğasında huzur bulacaksınız.


Perge Antik Kenti

Roma İmparatorluğu ve Helenistik dönem izlerini taşıyan Perge Antik Kenti, tiyatrosu, stadyumu, hamamı, nekropolü ve agorası ile dünyaca ünlü bir açık hava müzesidir. Sadece arkeoloji meraklılarının değil, tarihe ilgi duyan herkesin sokaklarında dolaşarak geçmişin ruhunu hissedebileceği Antalya Perge Antik Kenti’ni görmeyi ihmal etmeyin.


Phaselis Antik Kenti

M.Ö. 7. yüzyılda Rodoslular tarafından Kemer’de kurulan Phaselis, eski bir liman kenti olduğu için antik tiyatrosu ve agorası kadar su kemeri ve hamamlarıyla da ünlüdür. Tarihi dokusu içinde denize girmenin keyfini yaşamak için Phaselis Antik Kenti’nde bir gününüzü mutlaka geçirin.